۱۴۰۳/۰۲/۰۲

وجه تسمیه شهر حمیدیا

شهرداري حميديا در سال 1372 تأسيس و به نام استاندار فقيد یزد «مرحوم مهندس عبدالعلي حميديا» نامگذاري شد . لازم به ذکر است جمعیت شهر حمیدیا در حال حاضر حدود 50000 (پنجاه هزار) نفر میباشد.

بوستان ناجی حمیدیا

بوستان ناجی واقع در بلوار شهید دشتی حمیدیا

بوستان ناجی حمیدیا

مجتمع فرهنگی امام علی (ع)

برگزاری کلاس های آموزشی

مجتمع فرهنگی امام علی (ع)

تلاش شهرداری حمیدیا برای زدودن غبار محرومیت از چهره مناطق کمتر توسعه یافته شهر

شهردار حمیدیا از اهتمام شهرداری حمیدیا جهت ارتقاء شاخص های کیفیت زندگی در مناطق محروم خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری حمیدیا، مهندس امیر شاکری، شهردار حمیدیا در حاشیه بازید مشترک با سید محمد رستگاری فرماندار یزد از پروژه های شاخص شهرداری حمیدیا، با اشاره به ارتباط تنگاتنگ موجود بین شهرداری حمیدیا و فرمانداری یزد در ادوار مختلف و نگاه ویژه فرمانداران یزد به این شهر به عنوان مجموعه ورودیِ جنوبیِ مرکز استان، گفت: خوشبختانه در دوره کنونی نیز تعامل و ارتباطات تنگاتنگی در حوزه های مختلف عمرانی، اجتماعی و فرهنگی بین شهرداری حمیدیا و فرمانداری یزد برقرار است و شهرداری برای پیشبرد اهداف و برنامه های خود در حوزه های مختلف، از نظرات و راهبردهای فرماندار و معاونین فرمانداری استفاده می کند.

وی به حضور فرماندار یزد و معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری در شهر حمیدیا و بازدید از پروژه های شاخص شهرداری اشاره و تصریح کرد: در جریان این بازدیدها، ضمن بررسی آخرین وضعیت پروژه ها، مسائل و مشکلات پیش روی اجرای آن ها احصاء و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

شهردارحمیدیا با بیان یکی از تاکیدات فرماندار یزد افتتاح و بهره برداری از پروژه ها، طبق برنامه زمانبندی بود، خاطرنشان کرد: شهرداری حمیدیا نیز روی این مهم حساس است و در برهه های زمانی مختلف تکمیل پروژه ها در موعد مقرر را به پیمانکاران متذکر می شود.

مهندس شاکری در ادامه با اشاره با اینکه در جلسات و بازدید های قبلی فرماندار یزد تاکید ویژه ای بر توسعه بخش محروم شهر بود، بین کرد: در بازدید امروز فرماندار از مناطق کمتر توسعه یافته شهر، در خصوص اقدامات و فعالیت های انجام شده و در حال انجام، اظهار رضایت کرده و بر توسعه این مناطق تاکید نمود.

وی با اشاره به اهتمام شهرداری حمیدیا جهت ارتقاء شاخص های کیفیت زندگی در مناطق محروم، اظهارداشت: فرهنگسرای اندیشه یکی از پروژه های در حال انجام در منطقه قاسم نقی و اسد آباد بوده و در راستای زدودن عنوان محروم و محرومیت و رفع نیازهای فرهنگی و ورزشی از این مناطق تعریف و در حال اجرا است.

شهردار حمیدیا ادامه داد: بر اساس برنامه زمانبندی، این پروژه ظرف یک سال و نیم آینده به بهره برداری می رسد.

مهندس شاکری به برنامه های شهرداری در راستای بهبود وضعیت سیما و منظر شهری در مناطق محروم تا پایان سالجاری اشاره و تصریح کرد: امیدواریم در پرتو اقدامات در حال انجام شاهد ایجاد وضعیت بسیار مناسب و مطلوبی در بحث شهرسازی و سیما و منظر شهری در این مناطق باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به لزوم جداسازی آب فضای سبز از آب شرب با توجه به کمبود منابع آبی شهر و استان پرداخت و گفت: در این راستا طرح جامع جداسازی فضای سبز از آب شرب از سال گذشته آغاز شد و در جهت اجرای این طرح، در نخستین ماه های سالجاری پروژه احداث دو مخزن ذخیره آب، کلنگ زنی شد که این مخازن در هفته آینده به بهره برداری می رسد.

شهردار حمیدیا از بهره برداری از بخش عمده طرح جامع جداسازی آب فضای سبز از آب شرب شهر تا پایان آذرماه خبرداد و اظهارداشت: با بهره برداری از این پروژه، 70 درصد انشعابات آب شرب ایجاد شده در پارک ها، بلوارها و میادین برای آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار میگرفته حذف شود.

مهندس شاکری با بیان اینکه در حوزه توسعه معابر شهر حمیدیا و بهسازی معابر، آزاد سازی های خوبی انجام شده است، افزود: یکی از پروژه های آزادسازی شهرداری حمیدیا، خیابان امیرالمومنین (ع) بود که پس از اجرای عملیات آن، مشکلاتی در زمینه اجرای خط فاضلاب مشکلاتی پیش آمد اما خوشبختانه با پیگیری امروز فرماندار این مشکل حل و مقرر شد دستگاه متولی از فردا پروژه را آغاز کرده و خیابان را برای آسفالت و سنگ جدول گذاری توسط شهرداری آماده کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش یکی از برنامه های شهرداری ها را بازپیرایی و استفاده بهینه از فضاهای سبز درون محله ای دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه علی رغم اینکه شهرداری امکانات خوبی را در پارک های درون محله ای ایجاد کرده و هزینه های قابل توجهی برای نگهداری آن مصروف می شود اما در بعضی از مواقع استفاده های بسیار خوبی از آن ها نشده و شهروندان بنابر دلایل مختلفی از این فضاها استفاده نمی کنند.

شهردار حمیدیا با بیان اینکه بهینه سازی و تخصصی کردن پارک های درون محله ای شهر برای خانواده ها، به صورت ویژه در دستورکار شهرداری قرار گرفته است، اظهارداشت: طرح بازپیرایی پارک ولی رشتی به عنوان یکی از پارک های بزرگ درون محله ای با لحاظ نظرات اهالی محله آماده شده و ظرف چند هفته آینده برای ساخت، به مناقصه گذاشته می شود.

تمامی حقوق برای “شهرداری حمیدیا” محفوظ است.

آدرس و تلفن

  • آدرس : یزد – شهر حمیدیا – بلوار سردار شهید حاج حسن دشتی – خیابان شهید نصرا… جعفری – شهرداری حمیدیا
  • سامانه پیامک : 3000101124
  • تلفن: 38222283-035
  • نمابر : 38222282-035
  • رایانامه : info@hamidia.ir
Template Design:Dima Group