۱۴۰۳/۰۴/۲۹

وجه تسمیه شهر حمیدیا

شهرداري حميديا در سال 1372 تأسيس و به نام استاندار فقيد یزد «مرحوم مهندس عبدالعلي حميديا» نامگذاري شد . لازم به ذکر است جمعیت شهر حمیدیا در حال حاضر حدود 50000 (پنجاه هزار) نفر میباشد.

بوستان ناجی حمیدیا

بوستان ناجی واقع در بلوار شهید دشتی حمیدیا

بوستان ناجی حمیدیا

مجتمع فرهنگی امام علی (ع)

برگزاری کلاس های آموزشی

مجتمع فرهنگی امام علی (ع)

شهرداری حمیدیا میتواند به الگویی در سطح استان برای جلوگیری از تخلف ساختمان‌سازی تبدیل شود

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی به اقدامات صورت گرفته در سطح شهر حمیدیا به ویژه برای بانوان اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت تداوم این اقدامات خوب خاطرنشان کرد: شهرداری حمیدیا باید به الگویی در سطح استان برای جلوگیری از تخلف ساختمان‌سازی تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری حمیدیا، محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی وضعیت و مشکلات شهر حمیدیا که با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های مختلف استان و شهر حمیدیا برگزار شد با اشاره به اینکه الحاق حمیدیا به شهر یزد دوباره محقق نشد و عدم الحاق برای این منطقه بسیار خوب است بیان کرد: یقینا اگر این الحاق انجام می‌شد، مسائل این شهر در حاشیه قرار می‌گرفت و با مشکلات زیادی روبرو می‌شد.

جوکار افزود: با توجه به مشکلاتی که در این نشست مطرح شد، لازم است تمام مشکلات به صورت دسته‌بندی مکتوب شود و در نشستی با حضور مسئولان ادارات مرتبط، صورتجلسه‌ای برای رفع مشکلات تدوین شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد خاطرنشان کرد: در بحث امنیت نشستی با فرمانده انتظامی استان، دادستان‌های مختلف استان داشتیم و یکی از مباحث اصلی مطرح شده در این نشست سرقت و ناامنی‌هایی است که ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است و قطعا اگر امنیت برقرار نباشد قطعا توسعه رخ نمی‌دهد و نارضایتی‌های زیادی به وجود می‌آید.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی از نیروی انتظامی خواستار برقراری گشت‌های مرتبط و منظم شد و راهکار اصلی برای ایجاد امنیت را به دلیل کمبود امکانات نیروی انتظامی، مردمی شدن آن دانست.

جوکار بهترین امنیت را امنیت مردم محور دانست و ادامه داد: در ابتدای انقلاب با وجود مشکلات زیادی که داشتیم از ظرفیت بسیج در همین رحمت آباد استفاده شد و امنیت کامل برقرار بود ولی الان از این ظرفیت بهره‌گیری نمی‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مطرح شده در این نشست وجود اتباع غیرمجاز در محل است گفت: یکی از مشکلات این است که ما خودمان خانه‌هایمان را به اتباع اجاره می‌دهیم و بعد از وجود آنها گلایه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اجاره منزل به افغانی‌های غیرمجاز ۶ ماه زندانی دارد گفت: مردم این قانون را نمی‌دانند و از طرف دیگر قانون هم اجرا نمی‌شود به همین دلیل الان به راحتی اتباع غیرمجاز در همه جای شهر خانه کرایه می‌کنند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی بحث پلمپ‌ضایعاتی‌های غیرمجاز و ساماندهی واحدهای مجاز را مربوط به چندسال پیش دانست و گفت: مصوبه‌ای در این زمینه وجود داشت ولی هیچ زمانی به یکباره با این واحدها برخورد نمی‌شود در حالی که می‌توان بدون هیچ مشکلی واحدهای ضایعاتی را به خارج از شهر منتقل کرد.

جوکار به ساخت و سازهای غیرمجاز در یزد اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این نشست مربوط به این تخلفات بود که در این زمینه به نظر من کمیسیون ماده ۱۰۰ به محل درآمدی برای شهرداری‌ها تبدیل شده و در مجلس درحال تغییر این کمیسیون هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد به اقدامات صورت گرفته در سطح شهر حمیدیا به ویژه برای بانوان اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت تداوم این اقدامات خوب خاطرنشان کرد: شهرداری حمیدیا باید به الگویی در سطح استان برای جلوگیری از تخلف ساختمان‌سازی تبدیل شود.

وی گفت: به دنبال ایجاد درآمدپایداری برای شهرداری‌ها هستیم که دیگر نیازی به استفاده از منابع کمیسیون ماده ۱۰۰ نداشته باشند و این کمیسیون واقعا به سمت جلوگیری از تخلفات حرکت کند.

تمامی حقوق برای “شهرداری حمیدیا” محفوظ است.

آدرس و تلفن

  • آدرس : یزد – شهر حمیدیا – بلوار سردار شهید حاج حسن دشتی – خیابان شهید نصرا… جعفری – شهرداری حمیدیا
  • سامانه پیامک : 3000101124
  • تلفن: 38222283-035
  • نمابر : 38222282-035
  • رایانامه : info@hamidia.ir
Template Design:Dima Group