۱۴۰۳/۰۳/۰۱

وجه تسمیه شهر حمیدیا

شهرداري حميديا در سال 1372 تأسيس و به نام استاندار فقيد یزد «مرحوم مهندس عبدالعلي حميديا» نامگذاري شد . لازم به ذکر است جمعیت شهر حمیدیا در حال حاضر حدود 50000 (پنجاه هزار) نفر میباشد.

بوستان ناجی حمیدیا

بوستان ناجی واقع در بلوار شهید دشتی حمیدیا

بوستان ناجی حمیدیا

مجتمع فرهنگی امام علی (ع)

برگزاری کلاس های آموزشی

مجتمع فرهنگی امام علی (ع)

افتتاح بوستان بانوان ریحان شهرحمیدیا به دست مادر شهید حاج حسن دشتی

شهردار حمیدیا از افتتاح بوستان بانوان ریحان شهر حمیدیا در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع و با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری حمیدیا؛ مهندس امیر شاکری، شهردار حمیدیا در آیین بهره برداری از پروژه بوستان بانوان شهر حمیدیا که با حضور آیت الله ناصری؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، محمدعلی طالبی؛ استانداریزد، محسن صادقیان؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سید محمد رستگاری؛ فرمانداریزد برگزار شد، با اشاره به ضرورت احداث بوستان های بانوان در شهرها و نقش آن ها در سلامت و بالندگی بانوان و خانواده، اظهارداشت: عملیات اجرایی احداث بوستان بانوان ریحان شهر حمیدیا از سال ۱۳۹۵ و در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع آغاز شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش های شهرداران پیشین شهر حمیدیا به دلیل اهتمام ویژه جهت احداث این مجموعه، خاطرنشان کرد: این مجموعه که شامل پیست دوچرخه سواری، غرفه های عرضه محصولات فرهنگی، نمازخانه، اتاق کودک، مجموعه فضای سبز و… است، با اعتبار 120 میلیارد ریال احداث شده است.

شهردار حمیدیا همچنین به احداث سالن ورزشی یاس شهر حمیدیا اشاره کرد و گفت: این سالن ورزشی، 1550 متر مربع مساحت دارد و برای احداث و تجهیز آن 160میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: سالن مذکور از استاندارد برگزاری مسابقات استانی برخوردار بوده و دارای سکوی تماشاچی و سالن های جانبی است.

مهندس شاکری خاطرنشان کرد: فعال شدن این مجموعه نقش موثری در افزایش روحیه نشاط اجتماعی بین بانوان شهر حمیدیا خواهد داشت.

شهردار حمیدیا در بخش دیگری از سخنانش به نگاه ویژه مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر حمیدیا به حوزه فرهنگ این شهر اشاره کرد و اظهارداشت: در هفته دولت سال گذشته کتابخانه ای با نام پروین اعتصامی در محله نجف آباد افتتاح و در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی استان قرار گرفت.

وی ورزش های پهلوانی و زورخانه ای را نماد هویت دینی و ملی ایرانیان و آمیخته با فرهنگ کشور دانست و گفت: با توجه به علاقه جوانان شهر حمیدیا به ورزش های باستانی زورخانه سردار شهید سلیمانی در سال گذشت هاحداث و مورد بهره برداری قرار گرفت

مهندس شاکری در ادامه ساخت مجموعه_فرهنگی ورزشی اندیشه را یکی از پروژه های در دست اقدام شهرداری حمیدیا اعلام و تصریح کرد: عملیات اجرایی احداث این مجموعه دو طبقه، با زیربنای دو هزار متر مربع از مردادماه سال گذشته آغاز شده است.

شهردار حمیدیا با بیان اینکه برای احداث پروژه مذکور ۱۵۰ میلیاردریال در نظرگرفته شده است، خاطرنشان کرد: هدف از احداث این مجتمع که در یکی از مناطق محروم شهر واقع شده، توسعه و ارتقاء شاخص‌های ورزشی، فرهنگی و هنری منطقه است.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود مجتمع فرهنگی_ورزشی اندیشه ظرف یک سال و نیم آینده به بهره برداری برسد.

تمامی حقوق برای “شهرداری حمیدیا” محفوظ است.

آدرس و تلفن

  • آدرس : یزد – شهر حمیدیا – بلوار سردار شهید حاج حسن دشتی – خیابان شهید نصرا… جعفری – شهرداری حمیدیا
  • سامانه پیامک : 3000101124
  • تلفن: 38222283-035
  • نمابر : 38222282-035
  • رایانامه : info@hamidia.ir
Template Design:Dima Group