همزمان با دهه کرامت آئین کلنگ زنی احداث بوستان بانوان شهر حمیدیا(ریحان)با حضور معاون محترم امور عمرانی استانداری و مسئولین و مدعوین عزیز برگزار گردید

همزمان با دهه کرامت آئین کلنگ زنی احداث بوستان بانوان شهر حمیدیا(ریحان)با حضور معاون محترم امور عمرانی استانداری و مسئولین و مدعوین عزیز برگزار گردید

معاون عمرانی استاندار یزد، در مراسم افتتاح عملیات عمرانی پارک بانوان ریحان در شهر حمیدیا اظهار داشت : رویکرد شهرداری‌های استان باید به سمت فعالیت‌های فرهنگی و ساخت اماکن مرتبط با امور ورزشی و فرهنگی باشد و باید این امور را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

سید محمدرضا سیدحسینی بیان کرد: عمده‌ترین فعالیت شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر بیشتر به سمت ساخت خیابان و آسفالت و امور عمرانی رفته است در حالی که تقاضای بخشی از مردم، ایجاد فضاهای فرهنگی و ورزشی است.

وی با بیان اینکه ساخت بوستان ویژه بانوان در شهرداری حمیدیا قابل تقدیر است، عنوان کرد: بیش از 50 درصد جمعیت جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند بنابراین باید برای تامین درخواست‌ها و نیازهای آنها نیز اقدام شود.

سیدحسینی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ساخت ساختمان‌های جدید همچنین ایجاد شهرک‌های مسکونی از سوی مسؤولان و مجریان طرح، اغلب توجهی به فضای مورد نیاز ورزشی همچنین بوستان‌ها نشده است، اقداماتی نظیر ساخت بوستان بانوان می‌تواند به رفع کمبودهای این چنینی در محله‌ها، شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکونی کمک کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد ادامه داد: با توجه به کاربری چند منظوره پارک بانوان ریحان، بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، این بوستان می‌تواند نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی بانوان شهر حمیدیا داشته باشد و امیدواریم با پیگیری شهردار این منطقه و حمایت شورای شهر حمیدیا این طرح زودتر به بهره‌برداری برسد.

شهردار حمیدیا نیز در این مراسم اظهار داشت: بوستان بانوان شهر حمیدیا (ریحان) در خیابان امام خمینی (ره) واقع شده است.

سیدعلی میرنژاد افزود: برای این بوستان کاربری‌های فرهنگی و ورزشی، آلاچیق، آب نما، مسیر پیاده‌روی، محوطه بازی کودکان و اسکیت در نظر گرفته شده که در مدت 15 ماه  با اعتبار سه میلیارد تومان ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: بوستان بانوان در زمینی به مساحت 9500 مترمربع و ساختمان آن به متراژ  1400 مترمربع در طبقه همکف و 500 متر در طبقه تحتانی در فاز نخست ساخته می‌شود و غرفه‌ای نیز برای عرضه صنایع دستی بانوان در این بوستان در نظر گرفته شده است.

شهردار حمیدیا گفت: هر چند اجرای این پروژه در طول مدت 15 ماه برنامه‌ریزی شده اما با توجه به قول پیمانکار پروژه امیدواریم در دهه کرامت سال آینده شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

میر نژاد ادامه داد: تعدادی از منازل اطراف این بوستان خریداری شده و تعداد دیگری نیز در دست اقدام است که به محوطه مجموعه اضافه خواهد شد و امیدواریم بتوانیم خواسته‌های بانوان را در زمینه فضاها به ویژه فرهنگی و ورزشی تامین کنیم.

عملیات اجرایی ساخت بوستان بانوان ریحان با حضور مادران شهید حاج حسن دشتی و شهید سیدعلی دشتی آغاز شد.