نوای مرشد و ضرب در شهر حمیدیا طنین انداز شد

نوای مرشد و ضرب در شهر حمیدیا طنین انداز شد

شهردار حمیدیا گفت: همزمان با دهه کرامت، زورخانه سردار سلیمانی شهر حمیدیا افتتاح شد.

امیر شاکری شهردار حمیدیا گفت: همزمان با دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) زورخانه سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، با حضور جمعی از مسئولان و باستانی کاران در شهر حمیدیا افتتاح شد.

او با بیان اینکه این زورخانه با گود هفت متری، یکی از بزرگترین زورخانه های استان یزد است، افزود: این مجموعه در زمینی به مساحت ۳۵۰ مترمربع و با اعتبار ۱۲ میلیارد ریالی به بهره برداری رسید.

 شاکری به ضرورت احیای ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در جامعه پرداخت و اظهارداشت: در مجموع عملیات احداث و بهره برداری از زورخانه سردار سلیمانی، ۱۰ ماه به طول انجامید.

شهردار حمیدیا تصریح کرد: ورزش های پهلوانی و زورخانه ای نقش مهمی در جذب نوجوانان و جوانان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تزریق روحیه نشاط اجتماعی بین این قشرها دارد.

او در پایان ضمن قدردانی از زحمات شهرداران سابق این شهر در توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی، اضافه کرد: در سال های اخیر اقدامات خوبی از سوی شهرداری حمیدیا برای توسعه ورزش و ترغیب شهروندان به انجام فعالیت های ورزشی، انجام شده است که  از جمله آن ها می توان به بهره برداری از سالن ورزشی غدیر، پارک ورزش و زمین چمن مصنوعی پارک قلعه شهر حمیدیا اشاره کرد.