دومین برنامه از سلسله نشست های هم اندیشی فرهنگی در شهرداری حمیدیا برگزار گردید

دومین برنامه از سلسله نشست های هم اندیشی فرهنگی در شهرداری حمیدیا برگزار گردید

نشست هم اندیشی ائمه جماعت مساجد با موضوع توسعه فرهنگ اسلامی و ارتقاء سرمایه اجتماعی با حضور حجت الاسلام حاج شیخ جعفر رحمانی رئیس دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان،حجت الاسلام مظفر سالاری سرپرست محترم ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان یزد، ائمه جماعت مساجد ،شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر حمیدیا در محل سالن اجتماعات  شهرداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهندس شاکری، شهردار حمیدیا ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گرامی گزارشی از برنامه های شهرداری در حوزه فرهنگی ارائه و بیان نمود که ارتقاء یک شهر در تمام حوزه ها منوط به رشد و تعالی فرهنگ عمومی در آن شهر است و بهترین محل برای انجام این مهم را مساجد به عنوان یک عنصر بی بدیل در مرکز محلات عنوان نمود و یاری و همکاری ائمه جماعت با  شهرداری در اجرای برنامه های فرهنگی را بسیار مهم و موثر دانست.

سپس حجت الاسلام رحمانی با اشاره به اینکه با وجود تغییرات جدی در مسائل و موضوعات فرهنگی و چگونگی مواجه با آن نیاز به همکاری و تعامل همه سازمانها و نهادها دارد ، استفاده از مشاورین مجرب و اسلامی در حوزه های مختلف از جمله حل اختلافات خانوادگی ، اعتیاد ، استفاده مناسب از فضای مجازی ، ازدواج سالم و ... در مساجد برای عموم مردم را بسیار مناسب و کاربردی دانست و از شهرداری به واسطه ابتکار در برگزاری این نشست ها و پیگیری امور فرهنگی شهر تشکر و قدردانی کرد.

 در ادامه حجت الاسلام سالاری بیان داشت که کانونهای فرهنگی هنری مساجد یکی از بزرگترین تشکل های مردم نهاد و بزرگترین تشکل دینی کشور بوده و طرح "فهما" این ستاد باعث شده که کانونهای مساجد شهر حمیدیا ضمن فعال تر شدن بتوانند ظرفیت خود در اجرای برنامه های متنوع و جذاب را افزایش داده و از ظرفیت ها ، امکانات ، تجربیات و برنامه های کانونهای مجاور که فعال هستند استفاده کنند.

ائمه جماعت مساجد شهر نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه فرهنگی پرداخته و در پایان حجت الاسلام خلیل متوسل را به عنوان نماینده خود برای ارتباط بیشتر با شهرداری و پیگیری برنامه های فرهنگی انتخاب نمودند.