دستور استاندار برای منتفی شدن الحاق حمیدیا به شهر یزد

دستور استاندار برای منتفی شدن الحاق حمیدیا به شهر یزد

استاندار یزد بررسی و تصمیم‌گیری کارشناسی معتمدین شهر حمیدیا در مورد ملغی شدن الحاق این شهر به یزد را خواستار شد.

«سید میثم دشتی»، عضو شورای اسلامی شهر حمیدیا با حضور در دفتر ایسنا در گفت‌وگویی اظهار کرد: به‌دنبال پیگیری‌های اعضای شورای اسلامی شهر و درخواست‌های مکرر مردم شهر حمیدیا در مورد توقف موضوع الحاق شهر حمیدیا به شهر یزد، استاندار یزد در نشستی با اعضای شورای اسلامی و برخی معتمدین این شهر خواستار بررسی و تصمیم‌گیری کارشناسی معتمدین شهر حمیدیا در این خصوص و تصویب آن در شورای شهر حمیدیا و نهایتاً انعکاس این موضوع از سوی استانداری به وزارت کشور شد.

وی افزود: ادغام شهر حمیدیا به شهر یزد مربوط به‌ موضوع کلان‌شهر شدن یزد بوده که این موضوع هم‌اکنون منتفی شده است لذا لزومی به این ادغام نیز وجود ندارد.

دشتی خاطرنشان کرد:علاوه‌ بر این موضوع الحاق شهر حمیدیا به شهر یزد در بند ششم صورتجلسه‌ای شش بندی عنوان و منوط به انجام پنج بند قبلی آن است که تاکنون عملیاتی نشده است.

وی از جمله مفاد این صورتجلسه را ایجاد ساختمان منطقه چهار شهرداری یزد در حمیدیا، اجرای طرح‌های مشترک عمرانی بین شهر یزد و حمیدیا مانند ایجاد تقاطع بلوار شهید دشتی و خیابان شهید سامعی، ساخت تقاطع دانه‎‎سا و اتصال بلوار جهاد به خیابان مدرس، همچنین متعادل‌سازی هزینه خدمات و تعرفه‌های عوارض سالیانه حمیدیا با شهر یزد در بازه زمانی پنج ساله و مواردی از این قبیل ذکر کرد و گفت: این تصمیمات با هدف آماده‌ سازی افکار عمومی برای انجام این الحاق باید صورت می‌گرفت ولی چنین نشد لذا مردم حمیدیا نیز مخالف این الحاق هستند.

به گفته‌ی مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر حمیدیا، مردم حمیدیا منتفع شدن شهرشان از این الحاق را خواستار بودند اما این‌ که شهر حمیدیا زیر مجموعه یکی از مناطق شهرداری یزد قرار گیرد به معنی منحل شدن شهر و نزول آن به یک ناحیه شهری همانند دیگر مناطق شهر یزد است.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون سرانه بودجه شهر حمیدیا اگر بیشتر از سرانه مناطق شهر یزد نباشد کمتر نیز نیست و حتی سرانه فضای سبز حمیدیا نیز به اندازه استانداردهای کشوری رسیده است و مردم از وضعیت کنونی شهرشان نسبتاً رضایت لازم را دارند.

دشتی نیز از همراهی استاندار و معاونین استانداری به‌لحاظ توجه به درخواست مردم شهر حمیدیا قدردانی و تشکر کرد.